O nas

Ponad 30 lat obecności na rynku, dziesiątki zrealizowanych inwestycji i wiele przedsięwzięć w trakcie realizacji. Zakład Usług Budowlanych Jan Modzelewski oraz marka FarmerPlus to dziś jedna z wiodących firm specjalizujących się w projektowaniu, generalnym wykonawstwie, budownictwie inwentarskim oraz sprzedaży produktów rolnych na terenie północnego Mazowsza, Podlasia, Warmii i Mazur, która nie boi się nowych wyzwań i stale stara się sprostać oczekiwaniom klientów.

Działalność budowlaną firmy ZUB Modzelewski uzupełnia mecenat nad kulturą.

Wieloletnie doświadczenie przedsiębiorstwa owocuje dziś bardzo szeroką i zróżnicowaną ofertą dla klientów. Wśród realizacji znajdują się największe budynki inwentarskie w regionie, a w ostatnim czasie działalność została rozszerzona o budowę budynków biurowo-magazynowych i generalne wykonawstwo lokali mieszkalnych.

Kompleksowa obsługa projektów

Schemat

 1. Obsługa geodezyjna - przygotowanie mapy do celów projektowych.
 2. Proces uzyskania decyzji środowiskowej o uwarunkowaniach inwestycji poprzez przygotowanie karty informacyjnej na podstawie wywiadu z rolnikiem i informacji z dokumentów pierwotnych. Raport oddziaływania na środowisko, jeżeli został nałożony przez organ władzy lokalnej (wójt/burmistrz).
 3. Przygotowanie dokumentacji technicznej wraz z projektem architektonicznym konstrukcyjnym oraz projektami branżowymi (instalacji elektrycznej, wodno-kanalizacyjnej).
 4. Kosztorys inwestorski na potrzeby finansowania zewnętrznego (kredyt lub dotacja).
 5. Biznes plan na potrzeby banku lub instytucji wspomagającej.
 6. Pomoc w pozyskaniu finansowania - współpracujemy z około 20 bankami.
 7. Ustalenie harmonogramu budowlano-kredytowego, rozpisanie transz finansowania w celu optymalizacji zaangażowania kapitału własnego i płatności podatku VAT.
 8. Budowa wraz z wprowadzeniem inspektora nadzoru.
 9. Wykonanie przyłączy i uzgodnień branżowych - instalacja elektryczna oraz wodno-kanalizacyjna.
 10. Inwentaryzacja.
 11. Odbiory branżowe.
 12. Zgoda na użytkowanie.

Realizacje

Zapoznaj się z projektami, które zrealizowaliśmy.

01

02

03

04

05

06

07

Inwestorzy o nas

realizacje-036-jpg.jpg

O ile zwiększyliście państwo pogłowie bydła dzięki inwestycji (Ile sztuk było w gospodarstwie przed budową, a ile jest obecnie)?

Dzięki inwestycji zwiększyliśmy stado z około 30 sztuk do 90 wraz z jałowizną.

realizacje-043-jpg.jpg

O ile wzrosła wydajność pasz?

Dzięki wybudowaniu budynku z korytarzem (5 metrów) pozwoliło to nam zadawać paszę prosto z paszowozu. Koszty związane z zakupem paszowozu zostały wliczone w kosztorys, co pozwoliło nie tylko wybudować nowy budynek, ale także wyposażyć w niezbędny sprzęt włączając w to paszowóz.

realizacje-037-jpg.jpg

Ile czasu obecnie poświęcacie państwo na udój?

Obecnie mamy rybią ość 2x8. Na udój potrzebujemy około godziny. Stado rozrosło się trzykrotnie, a czas poświęcony na udój zmniejszył się o około 45 min. Dzięki zastosowaniu dojarki przewodowej nie musimy nosić udojonego mleka w konwiach. Mleko jest schładzane automatycznie co przełożyło się także na spadek bakterii w mleku.

realizacje-053-jpg.jpg

W jakim okresie czasu została zrealizowana inwestycja?

Sama budowa została zrealizowana od 16 sierpnia do 10 listopada 2014 r. Projekt rozpoczęliśmy w kwietniu 2014 r., pozwolenie na budowę otrzymaliśmy na początku lipca. W następnym kroku bank finansujący inwestycję potrzebował około czterech tygodni na analizę oraz podpisanie umowy.

realizacje-001-jpg.jpg

Jak oceniacie państwo współpracę firma budowlana-bank-inwestor-urzędy (w głównej mierze starostwo)?

Wasza firma była obecna od samego początku. Od wstępnego zarysu projektu poprzez uzyskanie pozwolenia na budowę, odbiory oraz wyposażenie obory przez firmy współpracujące.

realizacje-006-jpg.jpg

Co poprawilibyście w obecnym budynku?

Zdecydowałbym się na halę udojową rybia ość 2x7.

Kontakt

 

Dane rejestrowe

Zakład Usług Budowlanych
Jan Modzelewski
ul. Modrzejewskiej 1
07-405 Kleczkowo
NIP: 758-151-11-53

Biuro firmy - Ostrołęka

ul. Magazynowa 1
07-417 Ostrołęka
tel. (29) 691-70-83, 606-306-050, 660-682-422
e-mail:
pn.-pt. 7.00-15.00